Warsztaty

JAK BYĆ DOBRYM/Ą DLA SIEBIE

WARSZTAT NA ŻYWO [MIŃSK MAZOWIECKI]

Zazwyczaj potrzebujemy pewnej dozy samokrytycyzmu, aby sprawnie poruszać się w otaczającym świecie. Z drugiej strony, jeżeli „wewnętrzny krytyk” wymknie się spod kontroli, potrafi zablokować nasze najwspanialsze plany i marzenia, odebrać spokój, radość życia, a nawet poczucie sensu. Podczas warsztatu w kameralnym gronie będziemy badać, jaki rodzaj relacji z krytycznymi częściami siebie najlepiej nam służy. Poszukamy dróg do uwolnienia własnego potencjału.

Prowadzący

Andrzej Papis

Miejsce

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim, ul. Piłsudskiego 1a

Czas

 

Uczestnicy

 

 


RODZINA I JA W OGNIU ZMIAN

WARSZTAT ONLINE

W trakcie warsztatu przyjrzymy się naszym więzom rodzinnym. Będziemy odkrywać, co wpłynęło na sposób naszego przywiązania do rodziny, jakiego rodzaju więzi preferujemy i budujemy z rodzicami i z dziećmi. Jak więzi rodzinne pomagają nam lub przeszkadzają w czasie pandemii? Czy chcielibyśmy coś zmienić w naszych stosunkach rodzinnych, a jeśli tak to co? Jakie mamy zasoby do wprowadzenia zmian?

Prowadzący

Marzena Wasilewska

Czas

9 maja, godz. 10:00-16:00

Uczestnicy

Liczba osób nieograniczona

 

 


POD POWIERZCHNIĄ ZWYCZAJNOŚCI. RÓŻNE GŁOSY I WARSTWY W NAS. JAK JE ODKRYWAĆ I PRZEŻYWAĆ Z POMOCĄ ŚWIADOMOŚCI.

WARSZTAT ONLINE

Skupiona uwaga pomaga badać codzienność i wydobywać to, co piękne i to co niepokojące czy trudne, a co drzemie w głębi.
Budowanie drogi dostępu do tego co inne i mniej znane, budowanie relacji z tym może być niezwykle pomocne w życiu w naszej codziennej zwyczajności.
Może to nas otworzyć na rozwiązanie wielu kłopotów oraz sprawić, że codzienność stanie się bardziej niecodzienna.

Prowadzący

Agnieszka Klimek

Czas

30 maja 10:00-13:00

Uczestnicy

Liczba osób nieograniczona

 

 


VISION QUEST - WERSJA DOMOWA

WARSZTAT ONLINE

Zapraszam Cię na przygodę pełną uważności. W trakcie warsztatu dowiesz się podstawowych informacji na temat pracy w kanałach percepcji rzeczywistości, jednej z podstawowych technik Psychologii Zorientowanej na Proces, po czym wyruszymy wspólnie w podróż po Twoim domu.
Spróbujemy Twój dom zobaczyć troszkę innymi oczami, usłyszeć innymi uszami, dotknąć na nowo dłońmi i poczuć atmosferę miejsca, w którym spędziliśmy szczególnie w ostatnim roku - sporo czasu. 

Prowadzący

Adam Konowalski

Czas

29 maja, godz. 17.00-18.30

Uczestnicy

Liczba osób nieograniczona

 

 


POWRÓT DO ŚRODKA

WARSZTAT ONLINE

Wielu z nas może wydawać się, że znaleźliśmy się w czasach, gdzie doświadczamy wielu zawirowań, gdzie w dotychczasowy porządek zaczyna wkradać się chaos oraz gdzie to, co do tej pory znane ustępuje temu, co nieznane. Czy zdarza Ci się być tak poruszoną/poruszonym przez wydarzenia w świecie, że ciężko Ci się odnaleźć? Czy czujesz się w ciągłym pędzie, gdzie nie ma czasu, aby się zatrzymać? Czy tracisz „siebie” w trudnych i stresujących sytuacjach?
 
Jeśli choć jedna odpowiedź jest twierdząca to zapraszam na warsztat, na którym zastanowimy się czy i gdzie w naszym wewnętrznym świecie znajduje się „nieporuszone centrum” oraz poćwiczymy jak do niego dotrzeć.

Prowadzący

Piotr Rzepka

Czas

9 maja, godz. 17:00-20:00

27 maja godz. 17:00-20:00

Uczestnicy

Ilość miejsc: 20

 

 


TWÓRCA SYMPTOMU - JEGO ZNACZENIE W OSOBISTEJ PRZEMIANIE

WARSZTAT ONLINE

Wszystkich, których zaciekawia inne spojrzenie na swój symptom – być może nie tylko przez pryzmat bycia jego ofiarą – zapraszam na 3-godzinny warsztat, podczas którego odpowiemy sobie kim jest „twórca symptomu”  i jakie jest jego znaczenie w naszej osobistej przemianie.

Poprzez eksplorowanie „ofiary” i twórcy” symptomu będziemy szukać specyficznej jakości, która chce się w wyrazić. Odpowiemy sobie, jak korzystać z energii „twórcy symptomu” w codziennym życiu.

Prowadzący

Joanna Sadowska-Buda

Czas

8 maja, godz. 16:00-19:00

30 maja godz. 17:15-20:15

Uczestnicy

Ilość miejsc: 20

 

 


ZMIANA - MIĘDZY LĘKIEM A EKSCYTACJĄ

WARSZTAT ONLINE

O zmianach życiowych z uwzględnieniem psychologii zorientowanej na proces.
Podczas warsztatu będziemy przyglądać się własnemu podejściu do zmian. Zarówno tych w sobie, jak i w relacjach z innymi oraz w otaczającym świecie. Jak reaguję na zmiany? Jak sobie radzę ze zmianami, które wydarzają się na zewnątrz, a w jakiś sposób dotyczą też mnie. Co się dzieje, gdy chcę coś zmienić albo, gdy zmienić czegoś nie chcę? Wokół takich pytań będziemy skupiać naszą uwagę podczas 3-godzinnego warsztatu. Zaproponuję też ćwiczenie, które pozwoli nam bardziej poczuć/ doświadczyć emocji i reakcji zachodzących w ciele podczas dziejącej się zmiany.
Przybliżę Państwu terminy z psychologii procesu, jako części składowe procesu zmiany: próg, figury progowe, proces pierwotny, proces wtórny i inne.
 

Prowadzący

Jagoda Maciaszek

Czas

8 maja, godz. 10.00 – 13.00

29 maja, godz. 13.00 - 16.00

Uczestnicy

Ilość miejsc: 20

 

 


W POSZUKIWANIU ROZWIĄZAŃ

WARSZTAT ONLINE

Codziennie mamy ileś spraw do rozwiązania. Czasem są łatwe, lekkie i przyjemne, a czasem czujemy, że brakuje nam pomysłu jak się za coś zabrać i myślimy, że nie damy rady. 

Jeśli czujesz, że utknąłeś/ utknęłaś, że stoisz w miejscu i nie wiesz jak ruszyć, szukasz nowych rozwiązań i masz pustkę w głowie to ten warsztat będzie inspiracją i szansą na nowe możliwości. 
Czasem wystarczy niewiele by obudzić nową energię do działania. 
Szukając nowych rozwiązań skorzystamy z metod pracy z procesem. 
 

 

Czas

30 maja, godz. 14:00-16:20

Uczestnicy

Ilość miejsc: 16

 

 


TWÓRCZOŚĆ JAKO PRZEWODNIK W PODRÓŻY BOHATERKI I PROCESACH ZMIANY

WARSZTAT ONLINE

Podróż bohaterki w wewnętrznej przemianie wymaga bohaterskich narzędzi. Może być nim twórczość.

Każdy z nas w różnych okresach życia doświadcza trudnych momentów, kryzysów, poczucia utknięcia, kiedy stara tożsamość już nam nie służy, a nowa jeszcze się nie ujawniła. Metaforycznie takie stany odpowiadają podwodnym głębinom czy mrocznym podziemiom, a w rzeczywistości przypominają życie w kokonie, kiedy z poczwarki jeszcze nie rozwinął się motyl. Wówczas mity, metafory, sny i sztuka pomagają spotkać się ze sobą w sposób nie-racjonalny i nie-werbalny. Pop-ularne metody typu ”zrób coś ze sobą”, na niewiele się tu zdadzą. Nie musisz być wielką artystką, żeby tworzyć, wystarczy trochę ciekawości.

Zapraszam Cię na warsztat, na którym przyjrzymy się temu fascynującemu i niewątpliwie wzbogacającemu doświadczeniu przemiany, w którym przewodnikiem będzie Twoja twórczość.

 

Prowadzący

Anna Pilecka

Czas

30 maja, godz. 14:00-17:00

Uczestnicy

Ilość miejsc: 20

 

 


SEKS, POP* & ROCK'N'ROLL

WARSZTAT ONLINE

Seks, POP & Rock'n'roll

Seksualność człowieka to ważny element naszej egzystencji. Jest jednym z 5 bazowych motywacji człowieka. W naszej kulturze albo jest tematem tabu albo jest wyrażana tak mocno, że łatwo o nadużycia.
Na warsztacie będziemy eksplorować swoją seksualność w świadomy sposób, z poszanowaniem wrażliwości z nią związanej, ale też bez tabu. Poznacie jak psychologia procesu patrzy na seksualność człowieka i co seks może nam dać w kategoriach rozwoju własnego i naszych relacji, poznawania siebie i wewnętrznych.
W temacie mamy też jednak Rock’n’roll – nie będzie tylko o seksie, ale też o tym jak wykorzystać energię, którą odkryjemy w naszej seksualności - w swoim życiu, relacjach, pracy. 
Poznamy, jak wyzwolenie może dać impuls do zmiany, samych siebie, ale też może i spojrzenia na swoje życie.
*POP = Process oriented psychology = psychologia zorientowana na proces.

Prowadzący

Kuba Kielczyk

Czas

30 maja, godz. 17:00-20:00

Uczestnicy

Ilość miejsc: 30

 

 

 

Kalendarium Wydarzeń