Konkurs Grantowy 2018/2019
29-11-2018

KONKURS GRANTOWY PTPP Edycja 2018/2019

Mamy ogromną przyjemność ogłosić II Edycję Konkursu Grantowego Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu na projekty dotyczące grup lub/i osób marginalizowanych.

Konkurs skierowany jest do członków PTPP, studentów I i II fazy Studium Psychologii Procesu.

Projekty konkursowe mogą mieć formę warsztatów rozwojowych, procesów grupowych, badań naukowych, seminariów, wykładów, konferencji, akcji społecznych i innych działań popularyzujących idee psychologii procesu.

Projekty należy składać w terminie od 10 grudnia 2018 do 10 lutego 2019 roku na formularzu aplikacyjnym (do pobrania poniżej) i przesłać na adres Zarządu Towarzystwa: zarzad@psychologia-procesu.org.pl

Warunki udziału w Konkursie zostały szczegółowo opisane w regulaminie.

Granty finansuje Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu. Łączna pula środków, które przeznaczyliśmy na wszystkie projekty to 15 000 zł. Maksymalna kwota, o którą można się ubiegać w ramach jednego projektu, to 5000 zł.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w Konkursie. Jest to szansa, żeby nadać realne kształty swoim pomysłom, ideom, snom i jednocześnie zrobić coś pożytecznego dla środowiska, przy okazji propagując idee i metody pracy z procesem.

Do pobrania:

Formularz Aplikacyjny [PDF]

Formularz Aplikacyjny [.doc] 

Regulamin Konkursu [PDF]

---

Laureaci poprzednich edycji Konkursu:

rok 2016:

Adam Kościuk, Karol Domański
Projekt "Psychologiczne oblicza mojej choroby - zrozumienie i wsparcie" 

W ramach projektu „Psychologiczne oblicza mojej choroby – zrozumienie i wsparcie” mieliśmy wielką przyjemność spotkać się, poznać i trochę popracować nad sobą z członkami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej – „3majmy się razem”.  Nasze zajęcia  zrealizowaliśmy we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychologii Procesu w ramach Konkursu Grantowego PTPP 2016 r. 

Naszym głównym celem było wsparcie uczestników w odnajdywaniu ulgi i zmniejszeniu dokuczliwości doświadczania choroby przewlekłej.  Ważnym elementem takiej pracy jest uświadomienie sobie, jak rozróżniać między fizycznym, bolesnym doświadczeniem choroby, na które mamy ograniczony wpływ, a psychologicznym cierpieniem, które niesie ze sobą psychiczne i społeczne konsekwencje, a zarazem może nam stwarzać pewną przestrzeń do zmian i udoskonalania jakości naszego życia.

» czytaj dalej

Kalendarium Wydarzeń