Psychoterapeuci
Kuba Jakub Kielczyk psychoterapeuta psychoterapia procesu

Kuba Kielczyk

psychoterapeuta,
prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu

ukończony całościowy program szkoleniowy szkoły psychoterapii Fundacji Studium Psychologii Procesu

Warszawa

Kontakt:

+48 573 372 213
kuba@kielczyk.pl

gabinet:
Pracownia Psychorozwoju Kielczyk
ul. Ludwisarska 8 / Warszawa
www.kielczyk.pl

Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych, terapię par oraz rodzin.

Pomagam osobom potrzebujących wsparcia w trudnych momentach życia, kryzysach, doświadczających problemów w relacjach z innymi ludźmi, odczuwających stany depresyjne i zaburzenia nastroju. Pracuję z osobami zaburzeniami lękowymi, doświadczającymi napadów panicznego lęku, doświadczających niskiej samooceny i biorących zbyt dużo odpowiedzialności za innych na siebie.

W pracy z parami koncentruję się głównie na problemach komunikacyjnych, konfliktach, trudnościach na polu emocji. Pomagam parom, które ciągle się kłócą, nie mogą się zrozumieć, są po przejściu trudnych wydarzeń i oddalili się od siebie.

Zapraszam również osoby będące w momencie zmiany, zastanawiające się nad zmianą zawodu, czy będące w przełomowych momentach życia. Z racji swojego doświadczenia (zmiany zawodu, podejścia do życia) służę pomocą i przewodnictwem na drodze wewnętrznej i zewnętrznej zmiany.

Prowadzę warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia i terapeutyczne.

Szczególnie miejsce ma dla mnie praca z ludźmi wchodzącymi w dorosłość, studentami, gdzie wspólnie odnajdujemy ich własne drogi życiowe, zawodowe i radzimy sobie z problemami, presją społeczną czy z domu rodzinnego.

Zajmuję się tematyką związaną z niepłodnością, trudnościami w trakcie starań o dziecko oraz zabiegów in-vitro, a także wsparciem psychologicznym w trakcie procesu adopcyjnego. Pracuję z rodzinami adopcyjnymi, rodzicami i dziećmi (także już dorosłymi) bazując też na własnych doświadczeniu adopcyjnym.

Wykształcenie

Ukończyłem studia na Politechnice Warszawskiej o kierunku Mechatronika i specjalizacja Techniki Multimedialne.

Ukończyłem całościowe szkoleniowe psychoterapeutyczne w Fundacji Studium Psychologii Procesu i posiadam uprawnienia do prowadzenia psychoterapii indywidualnej i pracy z grupami pod superwizją.

Ukończyłem kursy pracy z ciałem „Ciało w procesie terapeutycznym” i „Focusing” w Ośrodku Intra certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Uczestniczyłem w warsztatach związanych z pracą z ciałem i ruchem w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem.

Ukończyłem 3 poziomowe szkolenie z pracy w terapii par metodą EFT-C (Terapia Skoncentrowana na Emocjach dla Par). Obecnie w procesie certyfikacji.

Doświadczenie

Od 10 lat prowadzę własny ośrodek psychoterapii w Warszawie. 
Od kilku lat prowadzę terapę indywidualną i par, także on-line / skype.

Doświadczenie kliniczne zdobywałem w Szpitalu MON, w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotramatologii Wojskowego Instytutu Medycznego orazw Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, gdzie pracowałem z osobami z zaburzeniami psychicznymi, doświadczających skutków silnych traum, po próbach samobójczych, przewlekle chorymi somatycznie oraz wymagającymi całodobowej opieki.

Przez ponad 10 lat pracowałem w reklamie, IT, prowadziłem agencję interaktywną, reklamową, pracownię graficzną, jednocześnie prowadząc organizacyjnie placówkę psychoterapeutyczną. Swoją wieloletni zmianę, zarówno zawodową jak rozwoju osobistego traktuję jako doświadczenie bardzo pomoce w pracy w zakresie psychoterapii zmiany.

Uczesniczyłem w projekcie społecznym Przeciwdziałanie Depresji prowadząc grupę terapeuczyną dla osób borykających się z depresją w dziennym ośrodku wsparcia.

Brałem udział w szkoleniach i spotkaniach z cyklu pracy ze światem WorldWork organizowanej przez Process Work Insitute.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Pełnię funkcję prezesa zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu.

Prywatnie

Spełniony mąż i tata. Jestem miłośnikiem gór i wspinaczki, fascynuje mnie motoryzacja, uprawiam amatorsko koszykówką i narciarstwo.

Kuba Kielczyk psychoterapeuta psychoterapia zorientowana na proces

Prowadzi:

 • psychoterapię indywidualną
 • psychoterapię par
 • terapia rodzin
 • psychoterapię on-line
 • psychoterapię on-line par
 • psychoterapię studencką

Odbyte szkolenia:

 • terapia par metodą EFT-C w Ośrodku Intra certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne
 • praca z ciałem – “Ciało w procesie terapeutycznym” – Ośrodek Intra
 • “Focusing” w Ośrodku Intra
 • “Jung, ciało, ruch” – Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem
 • praca z ciałem i ruchem w psychoterapii – Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu
 • warsztaty i praca ze światem w ramach spotkań WorldWork organizowanych przez Process Work Insitute z Portland, USA.