Psychoterapeuci

Jagoda Maciaszek

Kontakt:

tel. 509 785 665
Terapia indywidualna, par i małżeństw, terapia seksuologiczna

PSYCHOLOŻKA, SEKSUOLOŻKA I PSYCHOTERAPEUTKA 

Terapia indywidualna, par i małżeństw, terapia seksuologiczna

Ukończyła studia magisterskie z Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i studia podyplomowe Seksuologii Praktycznej na SWPS. Posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu i uprawnienia do prowadzenia terapii indywidualnej i grupowej. Pracuje pod superwizją dyplomowanego nauczyciela psychologii zorientowanej na proces.

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w Poradni Wychowawczo-Zawodowej, staży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie i Zagórzu oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii – Oddział Nerwic, Zaburzeń Zachowania i Odżywiania, gdzie jako psycholożka prowadziła grupy psychoterapeutyczne oraz różnego rodzaju zajęcia tematyczne, wspierające proces leczenia a także wieloletniej współpracy z DPS w Mieni i praktyk w OPS Góra Kalwaria. Swoje wykształcenie stale i od lat uzupełnia poprzez szkolenia dodatkowe. Ukończyła roczny staż terapii gestalt w Cenrtum Counsellingu Gestalt w Krakowie oraz kursy – kinezjologii edukacyjnej (metoda Dennisona), integracji sensorycznej, zaawansowany stopień terapii metodą Aleksandra Lowena oraz podstawowe szkolenia terapii przez taniec. Przez wiele lat prowadziła terapię jeździecką dla osób z różnymi trudnościami w tym dla osób niepełnosprawnych. W pracy korzysta z metod terapii z ciałem - masaże i pulsing.

Jest członkinią zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu.

Kontynuuje dalej zgłębianie psychologii procesu oraz systematycznie dokształca się zarówno w obszarach psychoterapii, seksuologii, rozwoju osobistego jak i pracy z ciałem głównie przez masaż i ruch.

„Pomagam osobom mającym trudności w relacjach z innymi ludźmi, doświadczającym konfliktów czy kryzysów życiowych, z poczuciem pustki, osamotnienia, obniżonego poczucia własnej wartości, w sytuacjach zmian życiowych, mających problemy psychiczne, emocjonalne, seksualne. W bezpiecznym miejscu i atmosferze akceptacji zapraszam do przyjrzenia się, zgłębienia swoich trudności. Zapraszam do spotkania ze sobą samą/samym, lepszego poznania swoich potrzeb, możliwości i zdolności, do odkrycia swoich potencjałów i rozwijania ich. Podczas sesji terapeutycznych, oprócz tradycyjnej rozmowy możesz spodziewać się pracy z ruchem, symptomami jakie dokuczają twojemu ciału, zagłębianiem się w Twoje sny i dziwne wydarzenia, które Ci się przytrafiają, pracy poprzez sztukę - rysunek, baśń, psychodramę, taniec i inne. „Kim jestem i jak chcę żyć, by w pełni cieszyć się moim życiem i moim potencjałem”- to motyw przewodni naszych spotkań.  A po drodze będziemy odpowiadać na pytania, których zapewne masz bardzo dużo.

Cenię sobie pracę z ciałem poprzez świadomy dotyk i masaż. Do pogłębionej pracy z trudną historią osobistą, emocjami i wewnętrznym dzieckiem stosuję pulsing polegający na transformacji traum i trudnych doświadczeń poprzez wprowadzenie w głęboki relaks i odprężenie.

Jako seksuolożka zapraszam osoby doświadczające trudności w osiąganiu satysfakcji seksualnej – z zaburzeniami pożądania, podniecenia, orgazmu; problemami relacyjnymi wynikającymi z nieudanego życia seksualnego i innymi. Prowadzę także zajęcia edukacji seksualnej dla dorosłych oraz młodzieży szkolnej. W pracy z seksualnością dla chętnych stosuję specjalistyczne masaże. „

Od wielu lat praktykuję jogę Iyengara, tantrę, uwielbiam rolki, taniec, rower, kajaki ...

Na sesje terapeutyczne zapraszam osoby indywidualne, pary i rodziny.