25 września 2022 - Online

WEWNĘTRZNE SKARBY. O ZASOBACH Z PERSPEKTYWY PSYCHOLOGII PROCESU

WARSZTAT ONLINE

Zapraszam na warsztaty on-line dotyczące pracy z zasobami z perspektywy POP. Człowiek posiada w sobie wiele umiejętności i potencjałów, które może nieustannie rozwijać. Zdarza się, że niektóre z naszych zdolności zostają zablokowane bądź niewydobyte. W czasie spotkania przyjrzymy się naszym zasobom. Spróbujemy je zauważyć i nazwać, a nawet pogłębić. Umiejętności, które nie są blisko naszego codziennego ja, a jednak pojawiają się jako migotliwe szanse czy uporczywe myśli, są często naszym procesem rozwojowym (procesem wtórnym). W czasie warsztatu poćwiczymy docieranie do naszych potencjałów i rozwijanie ich. Potencjał nim stanie się rzeczywistością, może utkwić w nas przyblokowany. Rozwinięty potencjał prowadzi nie tylko do zwiększenia poczucia własnej wartości, ale i do pełniejszego przeżywania codzienności.

Prowadzący

Rafał Wardowski

Czas

25 września, godz. 10:00 - 13:00

Uczestnicy

Liczba osób: 30

 


INNY WE MNIE. O RELACJACH Z PERSPEKTYWY PROCESOWEJ

WARSZTAT ONLINE

Zapraszam na warsztaty on-line dotyczące relacji. Przyjrzymy się inności w relacjach, które wywołują w nas przeróżne emocje. Przedstawię postawy psychologii procesu i pokażę jak można ją stosować, by podnieść jakość naszych więzi. Będziemy pracować na własnych przykładach i szukać sposobów, które pomogą nam radzić sobie w relacjach z zazdrością, z gniewem czy z lękiem. Inność drugiego człowieka może stać się sytuacją rozwojową, dzięki której staniemy się pełniejsi i bardziej świadomi
własnych potrzeb. Dlaczego niektórzy ludzie tak bardzo nas przyciągają, zachwycają? Dlaczego inni tak bardzo nas drażnią czy denerwują? Zaproponuję kilka ćwiczeń poszerzających świadomość i pogłębiających nasze zrozumienie siebie w relacjach.

Prowadzący

Rafał Wardowski

Czas

25 września, godz. 15:00 - 18:00

Uczestnicy

Liczba osób: 30

 


NA PROGU CHATY HOBBITA, CZYLI ROZWOJOWY CHARAKTER PSYCHOLOGII PROCESU

WYKŁAD

Zapraszam na wykład on-line, w którym przedstawię podstawowe założenia pracy terapeutycznej metodą Psychologii Procesu. Omówię korzenie Processwork. Odpowiem na pytania: czym jest proces? O co chodzi z procesem pierwotnym? Czym jest proces wtórny i co to jest próg? W jaki sposób doświadczenie może poszerzać i pogłębiać naszą tożsamość? Podstawa metodologii pracy procesowej posłuży nam do przyjrzenia się kilku historiom, które znamy z książek i z filmów. Zajrzymy do historii hobbita o imieniu Bilbo, młodego człowieka o imieniu Potter i lwa o imieniu Simba. Przyjrzymy się w jaki sposób zachodzi zmiana w danej postaci. Omówię strukturę progu jako miejsca granicznego w sytuacji zmiany. Wszystko po, to aby prześledzić w jaki sposób kultowe opowieści mogą być przydatne w rozumieniu procesów rozwojowych człowieka. Kultura i natura są bowiem ściśle ze sobą połączone, a rozumienie kultury sprzyja własnemu rozwojowi.

Prowadzący

Rafał Wardowski

Czas

25 września, godz. 19:00

Uczestnicy

Liczba osób nieograniczona