Psychoterapeuci

Paulina Szeromska

Kontakt:

tel 883 613 462,
paulina@punktpracynadsoba.pl,
skype: paulina szeromska
http://punktpracynadsoba.pl
 

Jestem w punkcie, w którym czuję się dobrze, jak w ciepłym, nagrzanym ogniem domu. Jakbym wreszcie dotarła na miejsce. Z tego miejsca patrzę na świat i ludzi. Z tego miejsca czerpię zrozumienie i akceptację, które są kluczowe w moim życiu zawodowym.

SPECJALIZACJA
Prowadzę terapię indywidualną, par oraz warsztaty rozwojowe. Specjalizuję się w pracy z osobami w trudnych sytuacjach i życiowych kryzysach, doświadczających lęków, stanów depresyjnych, znajdujących się w momentach przełomowych: rozwód, zmiana pracy, kryzys związany z wiekiem i etapami rozwojowymi.
Mam także duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. Pomagam w trudnościach związanych z wchodzeniem w dorosłość: budowanie swojej tożsamości, szukanie indywidualnej ścieżki zawodowej, odkrywanie potrzeb w obszarze emocjonalnym, wzmacnianie poczucia wartości i pewności siebie.
Wspieram rodziców w trudnościach rodzicielskich, pomagam w badaniu źródeł kłopotów na jakie natrafiają w tym obszarze oraz towarzyszę im w odkrywaniu nowych sposobów na satysfakcjonujące odnalezienie się w swojej roli. Bliska jest mi idea rodzicielstwa opartego na empatii. Szczególną uwagą w całej mojej pracy darzę temat: krytyka wewnętrznego, wstydu i poczucia winy.

WYKSZTAŁCENIE
Mam uprawnienia nadane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu do prowadzenia terapii indywidualnej, par oraz pracy z grupami. Brałam udział w wielu szkoleniach: m.in szkolenie dla mediatorów rodzinnych, szkolenie dla edukatorów seksualnych “Spunk”. Jestem pedagogiem (UW) i psychoterapeutką.

DOŚWIADCZENIE
Od ponad 10 lat pracuję z innymi nad ich rozwojem, a od 2011 jestem psychoterapeutką Psychologii Procesu. Obecnie pracuję w ośrodek rozwoju i psychoterapii “Radość Bycia” https://www.radoscbycia.com/ oraz “Pracowni Psychorozwoju Kielczyk” https://kielczyk.pl/ .
Współpracuję ze Społeczną Szkołą Podstawową nr. 26, gdzie jestem wsparciem psychologiczno-pedagogiczn. Moją praktykę indywidualną rozwijam w ramach projektu “ Punkt pracy nad sobą ”
W latach 2010 - 2019 pracowałam jako trenerka warsztatów profilaktycznych w “Centrum Edukacji i Profilaktyki, Stowarzyszenie Epsilon”, 2011-2014 współtworzyłam zespół ośrodka “Laboratorium Psychologii Procesu” .

PRYWATNIE
Poza rolą terapeutki najmocniej doświadczam w tej chwili roli rodzica. Jest to dla mnie głębokie wyzwanie rozwojowe oraz źródło radości i miłości. Jestem w wieloletnim szczęśliwym związku. Kocham podróże i ruch oraz bezruch i obserwację siebie. Pomiędzy nimi jest moje miejsce.