Psychoterapeuci
Anna Kotapka

Anna Kotapka

Psycholożka i psychoterapeutka

Warszawa, online

Kontakt:

tel.: +48 691 792 705

e-mail: anna.kotapka@ocalenie.org.pl

anna.kotapka@gmail.com

 

         

Dyplomowana Psychoterapeutka Psychologii Zorientowanej na Proces, uzyskała międzynarodowy certyfikat psychoterapeutki psychologii procesu IAPOP - International Association of Process Oriented Psychology. Otrzymała status certyfikowanej psychoterapeutki, który uprawnia do prowadzenia terapii indywidualnej, terapii par oraz pracy z grupami.

Ukończyła Szkołę Psychoterapii akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu w Warszawie - PTPP.

Psycholożka, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, SWPS; specjalizacja - psychologia międzykulturowa.

W pracy terapeutycznej konsultuje i wspiera osoby, które doświadczają trudności relacyjnych w kontekście wzorców rodzicielskich jak również osoby doświadczające kryzysu osobistego tj. kryzysu tożsamości związanej z wiekiem, tożsamości jako pracownik, rodzic czy partner w związku.

W pracy terapeutycznej wykorzystuje narzędzia psychologii procesu z uwzględnieniem kluczowych obszarów tj.  snów,  emocji,  symptomów i chorób, synchroniczności, trudności relacyjnych czy odmiennych stanów świadomości.

W ramach psychologii międzykulturowej oferuje wsparcie psychologiczne dla osób żyjących i pracujących w odmiennych kulturach oraz par i rodzin czasowo niepełnych tj. z partnerem bądź rodzicem przebywającym na emigracji oraz par i małżeństw o odmiennych kulturach pochodzenia. Wspiera osoby ze statusem uchodźcy  w ramach projektu Centrum Pomocy Ofiarom Tortur Fundacji Ocalenie. Odbyła specjalistyczne szkolenia w pracy z traumą dzięki inicjatywie Fundacji „Ocalenie”.

Doświadczenie zawodowe objęło min. działalność w kręgach biznesowych, w kraju i zagranicą, oraz w organizacjach pozarządowych: w Centrum Wolontariatu w Warszawie, w Fundacji La Strada oraz w Fundacji Ocalenie.

Pracuje również jako psycholożka z osobami specjalnej troski i ich rodzicami. Prowadzi grupy wsparcia, zajęcia psychologiczne i psychoedukacyjne w ramach niezależnych projektów.

Konsultacje prowadzi również w wersji zdalnej z użyciem dostępnych komunikatorów.

Pracuje w języku polskim i francuskim.