Seminarium Healing History
29-09-2023 - 01-10-2023

Go to english version

OPIS WYDARZENIA

Dzisiejszy świat napotyka wiele problemów społecznych i politycznych, do których należą m.in.: narastający strach i poczucie beznadziei, wojny, rosnący prawicowy ekstremizm i postawa „my kontra oni”. Pilnie potrzebujemy nowych wzorców i rozwiązań aktualnych problemów. Jednak jakkolwiek nie bylibyśmy kreatywni w tworzeniu nowych wizji, na przeszkodzie stają nam traumy osobiste, zbiorowe i historyczne.

Bazą projektu Healing History jest założenie, że ​​przeszłość, teraźniejszość i przyszłość stale się przeplatają i wpływają na siebie. Aby stworzyć lepszą przyszłość, musimy przepracować rany i traumatyczne wspomnienia, które często są ukryte poza naszą świadomością i schowane w naszych ciałach. Potrzebujemy na nowo odkryć energie, zablokowane przez traumatyczne wydarzenia, których doświadczyliśmy my, nasi przodkowie lub grupy, do których należymy.

Powinniśmy nauczyć się wykorzystywać tę energię, aby umieć się obronić, tworzyć zdrowe granice i być otwartymi na innych ludzi i inne punkty widzenia.

Podczas tego seminarium będziemy:

  • uczyć się uwalniać od traum, które nosimy w naszych ciałach
  • razem pracować nad leczeniem naszych historycznych i zbiorowych ran
  • tworzyć bezpieczną atmosferę, w której będziemy mogli się zbliżyć poznając historie własne i naszych przodków
  • przetwarzać role, które są obecne w polu
  • łączyć się ze sferą duchową, aby uleczyć traumę osobistą, historyczną i zbiorową.

Celem naszych seminariów jest uzdrawianie zbiorowych traum - poprzez wspólną pracę nad przeżyciami oraz głębokie, otwierające spotkanie z innymi.  Pracujemy z doświadczeniami historycznymi i ich wpływem na nasze życie osobiste. Odkrywamy na czym polega Moc bez użycia przemocy i uczymy się konstruktywnego przechodzenia przez konflikty.

Zapraszamy osoby z różnych kultur i różnych krajów, tworzymy bezpieczną przestrzeń dla ujawnienia i transformowania emocji związanych z historią. Wykorzystując metody psychologii procesu odkrywamy zatrzymane, niedopełnione doświadczenia jednostkowe i zbiorowe. Dotykamy głębokich przeżyć, odkrywając ukrytą w nich mądrość i rozwojowy potencjał.

OSOBY PROWADZĄCE

Gary Reiss (USA) i Bogna Szymkiewicz-Kowalska (Polska) oraz asystenci. 

Dr Gary Reiss jest doktorem LCSW i certyfikowanym trenerem psychologii zorientowanej na proces. Gary prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną w Eugene i Portland w Oregonie. Uczy psychologii zorientowanej na proces w Instytucie Pracy z Procesem w Portland i na całym świecie.  Posiada ponad 40 lat doświadczenia. Specjalizuje się w terapii rodzinnej, terapii seksualnej, pracy z pacjentami w śpiączce. Pracuje z konfliktami w newralgicznych miejscach na świecie, jest inicjatorem projektu „Healing History”. Opublikował 14 książek, w tym "The Dance of Sex", "Dreaming Money", "Families that Dream Together" oraz "Power of Love", “Healing History”.

https://garyreiss.com

Dr Bogna Szymkiewicz-Kowalska jest doktorem psychologii, przez ponad 30 lat pracowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.  Posiada licencję terapeutyczną i trenerską wydaną przez Research Society of Process Oriented Psychology w Zurychu. Psychoterapeutka i superwizorka. Uczy psychologii zorientowanej na proces w ramach Fundacji Studium Psychologii Procesu akredytowanej przez PTPP, w szkole włoskiej Arte del Processo, a także prowadzi warsztaty szkoleniowe i rozwojowe w Polsce i w innych krajach. Jest autorką książek „Zranione stany świadomości” oraz „Dlaczego tak trudno jest odejść. Narracje kobiet doświadczających przemocy”.

http://www.bogna.eu

ORGANIZATOR

Seminarium organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu. Jest kolejnym wydarzeniem z cyklu seminariów ”Healing History”, które odbyły się już w wielu krajach świata na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat (również w Polsce, w Warszawie, w 2012 r. i 2018 r.).

DLA KOGO?

Warsztat skierowany jest do psychologów, psychoterapeutów, pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych pogłębioną pracą w obszarze traumy, w tym traumy zbiorowej. Zapraszamy również osoby z innych krajów, szczególnie z tych państw, które doświadczają konfliktów zbrojnych m.in. osoby z Ukrainy.

JĘZYK

Językiem podstawowym seminarium jest angielski; części wykładowe będą tłumaczone na język polski, części ćwiczeniowe i procesy grupowe będą przebiegały ze wsparciem językowym w miarę możliwości.

ZAPISY I INFORMACJE

tel.: (+48) 797 553 382
administracja-ptpp@psychologia-procesu.org.pl
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/jLr5J9jhvKLqRWeg7

OPŁATY (UDZIAŁ W SEMINARIUM ORAZ POBYT W OŚRODKU)

Koszty związane z udziałem poniżej wg tabeli. Ceny zawierają opłatę za udział w seminarium, opłatę za 2 noclegi w tym: śniadania (sobota, niedziela), obiady (piątek, sobota, niedziela), kolacje (piątek, sobota) oraz bufet kawowy.

Kto? Opcje pokoi I termin
(do 31 lipca)
II termin
(od 1 sierpnia)
Członkowie Polskiego Towarzystwa Procesu 3-osobowe 2320 PLN 2420 PLN
2-osobowe* 2360 PLN 2460 PLN
Pozostali 3-osobowe 2370 PLN 2470 PLN
2-osobowe* 2410 PLN 2510 PLN
Ceny w Euro (zawierają koszt przewalutowania)** 3-osobowe 579 Euro 603 Euro
2-osobowe* 588 Euro 613 Euro

*ilość miejsc w pokojach 2-osobowych ograniczona
**można również zapłacić w PLN, jeśli jest to dla Państwa wygodniejsze

WPŁATY:

PKO BP nr rachunku: 19 1020 1169 0000 8102 0296 2264​
Tytuł przelewu - Seminarium Healing History 2023

STYPENDIA

Dla osób w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej, jak też mieszkańców państw doświadczających konfliktów zbrojnych przewidujemy możliwość starania się o stypendia. Kontakt w tej sprawie: administracja-ptpp@psychologia-procesu.org.pl

Serdecznie zapraszamy osoby pragnące wspomóc zbieranie środków na stypendia o wpłaty na konto PTPP, nr rachunku: 19 1020 1169 0000 8102 0296 2264​

TERMIN

29 września – 1 października 2023 r. (piątek 10:00 – 18:00, sobota 10:00 – 18:00, niedziela 10:00 – 17:00)

MIEJSCE

4 Żywioły Falenty, Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy, Aleja Hrabska 4, 05-090 Raszyn Falenty

http://4zywiolyfalenty.pl/

TRANSPORT

Istnieje możliwość zorganizowanego transportu do ośrodka w dniu rozpoczynającym seminarium z Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia (piątek 29.09). Kontakt w tej sprawie: administracja-ptpp@psychologia-procesu.org.pl

Ważne informacje dla studentów szkoły psychoterapii Fundacji SPP:

  • Udział w seminarium zalicza obowiązkowe seminarium Worldworkowe (23 godz.) w ramach koniecznych wymagań do zakończenia II fazy studiowania.

Serdecznie zapraszamy!

Kalendarium Wydarzeń